Stworzyłyśmy Inicjatywę Społeczną pn. 100-lecie Kobiet, aby uczcić tą rocznicę, mówiąc o kobietach i ich wszystkich rolach społecznych dawniej, dzisiaj i w przyszłości.Inicjatywa obchodów 100-lecia Kobiet powstała oddolnie. Jest to projekt całkowicie społeczny, non-profit.Inicjatorki pochodzą  z różnych środowisk: społecznych, akademickich i biznesowych z Białegostoku, które się lubią, szanują i współpracują ze sobą. Zakładamy do końca 2018 r. w przestrzeni publicznej naszego miasta,  będziemy organizowały wydarzenia wspierające budowania społeczności lokalnej w oparciu o: budowanie otwartego społeczeństwa obywatelskiego, zwiększenie wiedzy o prawach, rolach kobiet w świecie i Polsce. Chcemy inspirować i motywować kobiety ze wszystkich grup społecznych do aktywnego działania na polu społecznym i zawodowym, pokazywać im, że to my tworzymy swoją teraźniejszość i przyszłość. W inicjatywach wezmą udział kobiety w różnym wieku z różnymi doświadczeniami. Zależy nam również na zaangażowaniu młodzieży ze szkół z ternu Białegostoku
Inicjatorki akcji 100-lecie Kobiet (alfabetycznie):Bożena Bednarek (Stowarzyszenie Szukamy Polski, Federacja Organizacji Pozarządowych M. Białystok, Podlaska Redakcja Seniora), Danuta Kaszyńska (Podlaskie Stowarzyszenie Właścicielek Firm Klub Kobiet Biznesu, Pełnomocniczka Regionalna Kongresu Kobiet), Dorota Ostrożańska (Inicjatywa My, Kobiety), Małgorzata Paszko (Podlaskie Stowarzyszenia Właścicielek Firm Klub Kobiet Biznesu), Marta Siemieniuk (Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Podlaskie Centrum), dr Eliza Szadkowska (Pełnomocniczka Zarządu Województwa Podlaskiego ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi), dr Katarzyna Sztop-Rutkowska (Fundacja SocLab, Tech-Klub), dr Małgorzata Wenclik (Fundacja Centrum Inicjatyw na Rzecz Społeczeństwa, Federacja Organizacji Pozarządowych M. Białystok, PWSP w Łomży), Elżbieta Wierzbicka (Podlaskie Stowarzyszenia Właścicielek Firm Klub Kobiet Biznesu), Ewa Wierzbicka-Nosal (Kobieta i Rozwód/j).