KAWIARENKA OBYWATELSKA
Drzewa i zieleń w mieście: Jak zagospodarowywać teren miasta w sposób zrównoważony?
Jak obywatele mogą współdziałać w tym temacie?

Fundacja Centrum Inicjatyw na Rzecz Społeczeństwa FCIS serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych zrzeszonych w Federacji Białystok, mieszkańców, radnych, urzędników, media na Kawiarenkę Obywatelską, która odbędzie się 22 października 2019 r. o godzinie 16:00 w Galerii Ślendzińskich przy ul. Wiktorii 5 w Białymstoku.

w sposób zrównoważony.

Spotkanie odbędzie się w formie:

• 16:00: spacer badawczo-edukacyjny po Osiedlu Bojary,
  • 17:00: debata z udziałem władz, specjalistów od ochrony przyrody i partycypacji społecznej, urbanistów, architektów krajobrazu i społeczników.

W debacie zabiorą głos eksperci:

• Joanna Kurzawa – Dyrektorka Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej; realizatorka wielu projektów przyrodniczo-edukacyjnych, specjalistka w zakresie ochrony przyrody, ekspertka w zakresie inwentaryzacji drzewostanu,
  • Monika Pietkiel – architektka i projektantka krajobrazu, koordynatorka projektów promujących wielokulturowość i bogactwo etnograficzne Podlasia, specjalistka z zakresu zielonych przestrzeni dydaktycznych,
  • Zbigniew Baum – urbanista, architekt, członek Okręgowej Izby Architektów,
  • Eliza Szadkowska – dr nauk prawnych, specjalistka ds. konsultacji społecznych w planowaniu przestrzennym, współautorka podręcznika MIR pt. “Przestrzeń do dialogu” – Jak prowadzić partycypację społeczną w planowaniu przestrzennym.