Data, godzina i miejsce wydarzenia:: 23 listopada 2018, 13:00-15:00, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, ul. Marii Skłodowskiej- Curie 14

Już po raz czwarty Stowarzyszenie Szukamy Polski i Podlaska Redakcja Seniora zaprasza seniorów piszących prozą lub wierszem, do wzięcia udziału w Konkursie SREBRO NIE ZŁOTO. W tej edycji motywem przewodnim jest województwo podlaskie, jego historia, współczesność, mieszkańcy, piękno przyrody. O szczegółach mówi regulamin. Ale to nie wszystko.

W tym roku, z inicjatywy społecznej „100-lecia Kobiet”, do Konkursu wprowadziliśmy kategorię specjalną „Polka Niepodległa”. Mogą w niej wziąć udział wszyscy chętni bez względu na wiek. Każdy może nadesłać dwa utwory, prezentujące niezwykłe Kobiety Podlasia, z przeszłości oraz współczesności, zarówno te znane, jak i spotykane na codziennych życiowych ścieżkach. W ten sposób pragniemy przypomnieć, że w naszym państwie, jako jednym z pierwszych w Europie, kobiety uzyskały prawa publiczne. Od 1918 roku mogły nie tylko brać udział w wyborach, ale również same startować na stanowiska publiczne, dzięki czemu zaczęły oficjalnie funkcjonować w sferze publicznej. Przez nasz Konkurs chcemy pokazać także sytuację kobiet we współczesnej Polsce, podkreślić ich potencjał, zdolności i wiedzę, której społeczeństwo nie potrafi jeszcze w pełni wykorzystać.

Wierzymy, że tematy tegorocznej edycji Konkursu SREBRO NIE ZŁOTO zachęcą do wzięcia w nim udziału nie tylko seniorów, ale tez osoby młodsze. Na prace konkursowe, przesłane elektronicznie na adres, redakcjaseniora.konkurs@gmail.com czekamy do 5 października 2018 r. Informacje oraz regulamin: podlaskisenior.pl Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej 23.11.2018 o 13.00 w gali w Książnicy Podlaskiej im.Ł. Górnickiego w Białymstoku (VI piętro).

IV edycja Konkursu SREBRO NIE ZŁOTO Organizatorzy: Redakcja Podlaski Senior i Stowarzyszenie Szukamy Polski. Współorganizatorzy: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, Polskie Radio Białystok oraz Fundacja „Sąsiedzi”.

Zadanie jest dofinansowane ze środków Województwa Podlaskiego i Miasta Białystok.