Komitet Ekspertów ds. Praw Pacjenckich Seniorów i Geriatrii

dr hab. n. med. prof. UMW Agnieszka Mastalerz-Migas – Krajowy Konsultant Medycyny Rodzinnej, Katedra Medycyny Rodzinnej Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej. Kierownik Katedry i Zakładu Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

prof. zw. dr hab. med. Anna Bodzenta-Łukaszyk – Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Towarzystwa Internistów Polskich Oddział w Białymstoku, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Lekarz internista, alergolog, Przez wiele lat kierowała Kliniką Alergologii i Chorób Wewnętrznych UMB.

prof. dr hab. n. med. Katarzyna Wieczorowska-Tobis – Przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego. Członkini Rady Narodowego Komitetu Seniora. Profesor zwyczajny
i kierownik Katedry Geriatrii i Gerontologii Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Prezes Kolegium Lekarzy Specjalistów w Polsce. Członek Towarzystwa Medycyny Geriatrycznej Unii Europejskiej (EUGMS). Członek Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia. Członkini European Academy for Medicine of Aging.

prof. dr hab. n. med. Tadeusz Parnowski – Kierownik pierwszego oddziału psychogeriatrycznego i Poradni Zaburzeń Pamięci w Polsce, założyciel oraz Prezes Zarządu Polskiej Fundacji Alzheimerowskiej oraz Polskiego Towarzystwa Opieki nad Osobami z Chorobą Alzheimera i Rady Programowej Towarzystwa. Prezes Polskiego Towarzystwa Psychogeriatrycznego, Alzheimer Europe oraz International Psychogeriatric Association. Jest m.in. współautorem poradnika dla opiekunów osób z chorobą Alzheimera. Lekarz psychiatra, psychogeriatra. Aktualnie jest przewodniczącym PTPG i członkiem RJP PAN.

dr hab. n. med. Agnieszka Neumann-Podczaska – Koordynator Ministerialnego Pilotażowego Programu Przeglądów Lekowych w Polsce. Absolwent Stypendium Fulbright Senior Award.

Maria Lauryn – Przedstawicielka Prezydium Ogólnopolskiego Porozumienia Rad Seniorów, Sekretarz Rady Seniora przy Marszałku Województwa Podlaskiego, Przewodnicząca Suwalskiej Rady Seniora, Ambasadorka Programu Seniorzy w Akcji.

dr hab. n. med. Halina Doroszkiewicz – Konsultant wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego, adiunkt Klinice Geriatrii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.