Instytut Fundacji Thorax – Think Tank

Instytut Fundacji Thorax – Think Tank – Niezależny Komitet Doradczy na rzecz opieki zdrowotnej i zdrowia publicznego

#zdrowiepubliczne #thinktank #partycypacjaobywatelska

Od lipca 2020 r. Fundacja Centrum Inicjatyw na Rzecz Społeczeństwa w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Profilaktyki Diagnostyki i Leczenia Chorób Klatki Piersiowej Thorax rozpoczęła realizację zadania publicznego, dofinansowanego z dotacji Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030, Priorytet 4 Rozwój instytucjonalny Think Tanków obywatelskich.

Celem przedsięwzięcia jest powołanie Instytutu Fundacji Thorax jako niezależnego, społecznego komitetu doradczego, złożonego ze specjalistów w dziedzinie zdrowia, opieki medycznej, bezpieczeństwa zdrowotnego i bezpieczeństwa pracy, psychologii, edukacji, ekonomii, zdrowia publicznego, zarządzania, rynku medycznego, wolontariatu, prawa, nowych technologii oraz budowania wizerunku i komunikacji.

Instytut zostanie powołany w celu pozyskania wiarygodnych i precyzyjnych informacji do zbadania i opracowania analizy kondycji szeroko rozumianego sektora ochrony zdrowia.

Badania prowadzone przez Instytut skoncentrują się na człowieku, pracowniku, organizatorze pracy w ośrodkach medycznych i pacjencie będącym stale uczestnikiem codziennej pracy personelu medycznego.

Działanie to wpłynie na rozwój  sektora organizacji obywatelskich o profilu badawczym i analitycznym, co bezpośrednio wzmocni głos obywateli w sferze zdrowia publicznego.

To jak silna, sprawna i zorganizowana jest ta grupa zawodowa pracowników sektora ochrony zdrowia, wpływa także na jakość życia milionów obywateli w Polsce, o czym przekonaliśmy się szczególnie w ostatnich miesiącach za sprawą epidemii COVID-19.

Szczegółowe informacje o realizowanych działaniach dostępne są na stronach internetowych: https://fundacjathorax.pl/, https://www.facebook.com/fundacjathorax

Zapraszamy do współpracy!

Zapraszamy do zapoznania się z raportem podsumowującym wyniki badania pt.: “Pracownik medyczny w warunkach kryzysu epidemicznego – ocena bezpieczeństwa zdrowotnego, zawodowego, ekonomicznego i prawnego”.

Anonimowe badanie ankietowe pracowników służby zdrowia było skierowane do pracowników medycznych, okołomedycznych oraz wszystkich pozostałych, którzy świadczą pracę w placówkach medycznych.

Celem badania było pozyskanie  oceny warunków pracy wskazanej grupy w czasie trwania pandemii w różnych momentach jej trwania.

Badanie zostało opracowane przez Zespół Interdyscyplinarny Instytutu Fundacji Thorax i uzyskało pozytywną ocenę Komisji Bioetycznej Białostockiego Uniwersytetu Medycznego.

Badania zostało zrealizowane jako części zadania publicznego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030, Priorytet 4. Rozwój instytucjonalny think tanków obywatelskich na podstawie umowy o realizację zadania w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 pt.:”Instytut Fundacji Thorax – Think Tank : Powołanie niezależnego komitetu doradczego na rzecz opieki zdrowotnej i zdrowia publicznego”.

Więcej informacji na temat zakończonego projektu jest dostępnych na stronie internetowej Instytutu pod adresem: Pracownik medyczny – Instytut Fundacji THORAX

Skills

3 January 2021