Raporty  “Urząd na miarę Europy” :

Raporty  “Jawność i kompetencja” :

1.,,Jawność i kompetencja 1 – monitoring realizacji zasady jawności w administracji samorządowej województwa podlaskiego” – raport badawczy. Autorstwa dr Piotra Sitniewskiego oraz mgr Jarosława Ruszewskiego. Badania realizowane w ramach projektu sfinansowanego przez Fundację Batorego, realizowanego w okresie lipiec 2007 – czerwiec 2008 r. Wydany Suwałki 2008 r., ISBN 978-83-926465-4-9.

2.,,Jawność i kompetencja 2 – monitoring realizacji zasady jawności w administracji samorządowej województwa podlaskiego” – raport badawczy. Autorstwa dr Piotra Sitniewskiego oraz  dr Jarosława Ruszewskiego. Badania realizowane w ramach projektu sfinansowanego przez Fundację Batorego, realizowanego w okresie lipiec 2009 – grudzień 2010 r. Wydany Suwałki 2010 r., ISBN 978-83-926465-5-6.

3. „Jawność i kompetencja 3 – raport z monitoringu realizacji obowiązku składania oświadczeń majątkowych przez funkcjonariuszy samorządowych szczebla wojewódzkiego samorządowego w Polsce”. Autorstwa dr Piotra Sitniewskiego oraz dr Jarosława Ruszewskiego. Badania realizowane w ramach stowarzyszenia Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach i prowadzonego projektu sfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego w okresie 2009-2010. Wydany Suwałki 2010 r., (ISBN 978-83-926465-9-4).

4.„Jawność i kompetencja 4 – raport z monitoringu realizacji obowiązku składania oświadczeń majątkowych przez funkcjonariuszy samorządowych szczebla wojewódzkiego samorządowego w Polsce”. Autorstwa dr Piotra Sitniewskiego oraz dr  Jarosława Ruszewskiego. Badania realizowane w ramach stowarzyszenia Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach i prowadzonego projektu sfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego w okresie 2009-2010. Wydany Suwałki 2010 r., (ISBN 978-83-926465-6-3).

5.,,Jawność i kompetencja 5” – Ławnicy społeczni sędziowie w teorii i praktyce. Ocena funkcjonowania i procesu wyboru ławników sądowych na przykładzie sądów Apelacji Białostockiej – pod red. Jarosława Ruszewskiego. Raport przygotowany i wydany w ramach projektu ,,Monitoring zasad wyboru przez rady gmin osób do wykonywania funkcji ławników celem zapewnienia udziału czynnika społecznego w postępowaniach sądowych na obszarze właściwości Sądu Apelacyjnego w Białymstoku” przy wsparciu finansowym Fundacji Batorego. Wyd. CAS ,,PRYZMAT” Suwałki 2011, ISBN 978-83-926465-3-2.

Publikacje: