Choć Polska znajduje się dość wysoko w rankingach równości płciowej, wiele zagadnień i problemów związanych z kobietami pozostaje niewidzialnych. Nasze wyobrażenia o sytuacji Polek bardzo często rozmijają się z tym co pokazują badania naukowe. Jaka jest naprawdę sytuacja kobiet w Polsce? Jak Polki odnoszą się do feminizmu? I wreszcie – kim jest statystyczna Polka?

Jako Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego oraz Klub Debat w Białymstoku mamy wielką przyjemność zaprosić na panel dyskusyjny poświęcony pozycji kobiet w życiu publicznym. Będziemy rozmawiać o ich zaangażowaniu w społeczeństwo obywatelskie i politykę oraz stosunki do ruchów feministycznych.

Temat: „Kim jest statystyczna Polka, czyli ile nasze wyobrażenia o kobietach mają wspólnego z rzeczywistością?”
Panelistki:
– dr hab. Małgorzata Bieńkowska – socjolożka zajmująca się m.in problematyką tożsamości oraz płcią kulturową,
– dr Katarzyna Sztop-Rutkowska – prezeska Fundacji SocLab, socjolożka zajmująca się m.in. społeczeństwem obywatelskim oraz pamięcią zbiorową,
– Magdalena Gołaszewska – dziennikarka telewizyjna z wieloletnim doświadczeniem, coach i specjalistka medialna.

Moderator: Przemysław Stolarski, Klub Debat w Białymstoku.

Podczas wydarzenia prawa kobiet przybliży 133 Szkolna Grupa Amnesty International działająca przy Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych.

Panel dyskusyjny jest częścią obchodów 100-lecia uzyskania praw wyborczych przez kobiety (białostocka inicjatywa społeczna 100-lecie Kobiet) i objęty jest honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Marszałka Województwa Podlaskiego.

Miejsce: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, ul. Wyszyńskiego 1, sala konferencyjna nr 115.
Czas: 12:00-16:00.
Data: 20 czerwca.