Małgorzata Wenclik w dniach 07 – 09 maja 2015 r. uczestniczyła w wizycie studyjnej organizowanej przez Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach.
Wizyta studyjna pod tytułem: „Dobre praktyki w zakresie funkcjonowania podmiotów wspierających organizacje pozarządowe” odbyła się w woj. warmińsko-mazurskim, w ramach projektu „Węzeł wsparcia”.
Celem wizyty studyjnej było poznanie dobrych praktyk w zakresie funkcjonowania organizacji oraz ich zrzeszeń, które w swej codziennej działalności zajmują się wspieraniem organizacji pozarządowych. Podczas wizyty uczestnicy zdobyli informacje na temat funkcjonowania wybranych organizacji pozarządowych funkcjonujących oraz tworzenia warunków do społecznej aktywności poprzez wspieranie rozwoju i integracji III sektora. Przedstawiciele organizacji pozarządowych w trakcie spotkań mieli możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi z codzienną działalnością.
Trasa przygotowana dla uczestników to: Białystok – Nidzica – Ostróda – Elbląg – Olsztyn – Ełk – Białystok.
Uczestnicy zapoznali się z funkcjonowaniem m.in.: Nidzickiej Fundacji Rozwoju „Nida”, Stowarzyszenia Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Obywatelskich w Ostródzie, Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Stowarzyszenia Elbląg Europa, Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSA, Olsztyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych prowadzonego przez Związek Stowarzyszeń „RAZEM w Olsztynie” oraz „Ełckiego Centrum Organizacji Pozarządowych” prowadzonego przez Stowarzyszenie Adelfi w partnerstwie z Ełckim Stowarzyszeniem Aktywnych „STOPA, Ełckim Stowarzyszeniem Studentów i Absolwentów ESSA oraz Stowarzyszeniem BITT – Bussines Information Telecomm Teaching.