WOLONTARIAT W Fundacji

Osoby chcące włączyć się w jednorazowe akcje i wydarzenia prowadzone przez stowarzyszenie jako Wolontariusz zachęcamy do złożenia odpowiedniego formularza zgłoszenia.

Wolontariat prowadzony może być w następujących formach:
a) wolontariat stały – współpraca na co dzień, przy bieżącej działalności i prowadzonych projektach dofinansowanych z dotacji i grantów krajowych i międzynarodowych,
b) wolontariat cykliczny – współpraca przy cyklicznych akcjach fundacji, np. akcje charytatywne, spotkania z młodzieżą w szkołach,
c) wolontariat akcyjny- współpraca przy jednorazowych akcjach fundacji, np. zbiórki
d) e-wolontariat  – współpraca za pośrednictwem Internetu, wykonywanie aktywności przez Internet typu: edytowanie i tworzenie artykułów i informacji prasowych na stronie internetowej fundacji i portalach społecznościowych typu Facebook, Instagram, tłumaczenie tekstów, moderowanie forów internetowych,opracowywanie stron internetowych, projektowanie grafik, podcastów, filmów,tagowanie zdjęć i plików, wyszukiwanie informacji, prowadzenie kampanii on-line, itp.

Zapewniamy:
– przyjazną i otwartą atmosferę,
– bezpieczne warunki pracy,
– bezpłatne, profesjonalne szkolenie z zasad wolontariatu,
– współpracę z ciekawymi i pełnymi pasji ludźmi, z kraju i z zagranicy,
– bezpłatny wstęp wydarzenia organizowane przez fundację,
– zdobycie doświadczenia w działalności organizacji społecznej i naukowej,
– efektywnie i miło spędzony czas podczas spotkań integracyjnych.

Po odbyciu wolontariatu, każdemu Wolontariuszowi wręczone zostanie Zaświadczenie i Certyfikat.

Kontakt w sprawie:
Wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy prosimy przesyłać na adres e-mail: fundacja.fcis@gmail.com, w tytule wiadomości wpisując: Zgłoszenie na Wolontariat.

W ciągu 5 dni odezwiemy się i zaprosimy na rozmowę rekrutacyjną. Kandydaci, którzy pozytywnie przejdą ten etap zostaną zaproszeni na bezpłatne szkolenie, po którym otrzymają Certyfikat kwalifikacyjny, zdobędą wiedzę o tajnikach wolontariatu i korzyściach z udziału.