Serdecznie zapraszamy na otwarte wydarzenie, gdzie miłośnicy roślin będą mogli wymienić się kwiatami i ziołami. Wszystko to w ramach Sąsiedzkiej wymiany kwiatów.

Spotkanie będzie okazją do podzielenia się roślinami, a także wiadomościami o sposobach ich uprawy. Często osoby starsze mają nadwyżki roślin, a młode osoby, które urządzają mieszkanie chętnie przygarną kwiaty. Zachęcamy do przynoszenia „zwykłych” starych odmian, które obecnie są trudne do zakupienia, a uprawa dużo łatwiejsza, szczególnie dla poczatkujących. Jest to także doskonały moment, by zaprosić do swojego wnętrza nowe rośliny. To także okazja, aby dać szansę na nowy dom kwiatom, które wymagają innych warunków niż te, które sami możemy im zapewnić.

W ramach wydarzenia zapraszamy na prelekcje „Zioła w naszym domu” o godz. 12.00 i 14.00. Informacjami na ten temat podzieli się Pani Krystyna Snarska ze Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Rolnictwa O/Białystok. Wstęp bezpłatny. Prosimy osoby chętne o wcześniejszą rezerwacje pod numerem 517 484 349.

Jak to działa? Przyjdź do Muzeum Historycznego, ul. Warszawska 37 dnia 08.05.2022 r. (niedziela) w godz. 12.00-16.00 z rośliną, którą chciałbyś zostawić na wymianę. Zapraszamy z małymi, średnimi i dużymi kwiatami doniczkowymi. Na chętnych, którzy będą chcieli pochwalić się swoimi kwiatami przygotowaliśmy stoisko pokazowe.

Rośliny, które nie znajdą nowego domu – zamieszkają w Stowarzyszeniu Ku Dobrej Nadziei, w domach seniorów i domach dziecka. We wnętrzach Muzeum Historycznego można zobaczyć stare odmiany kwiatów, takie jak monstera, aloes, asparagus, fikus, palma, filodendron, paproć, sanseweria.  Na klatce schodowej naszego muzeum prezentujemy kliwię, która ma ponad 60 lat. Co roku obdarza nas pięknymi kwiatami, od których oczu nie można oderwać.  Zapraszamy do ich odwiedzenia!